Wybierz interesujący Cię rok:

Jury 19. OFPA 2015

Katarzyna Groniec - polska piosenkarka i aktorka.

Aktorka i wokalistka. Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). Na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy (1997). Została uhonorowana ogólnopolską nagrodą „Prometeusza” (2007) w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. W 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Brała udział w spektaklach muzycznych na deskach wielu Teatrów w Polsce,zagrała w kilku filmach oraz ma wydanych kilka albumów płytowych.

Mariusz Kiljan - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wokalista, reżyser. Wykładowca PWST we Wrocławiu.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu). Po ukończeniu studiów występuje m.in. w wrocławskim Teatrze Polskim, Teatrze Muzycznym "Capitol", w warszawskich Teatrach Komedia, na Woli, oraz Buffo.

Laureat Grand Prix XV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tegoroczny zdobywca nagrody dla najlepszego aktora za rolę Axla Rose na międzynarodowym festiwalu teatralnym Kontakt w Toruniu. Znakomity interpretator piosenek grupy Police w spektaklu ,,Słyszę czasem kroki”. Na dużym ekranie debiutował w filmach Jana Jakuba Kolskiego "Jańcio Wodnik" i "Cudowne miejsca". Na małym ekranie występował gościnnie w serialach ("M jak miłość", "Na dobre i na złe") i sitcomach ("Lokatorzy", "Świat według Kiepskich"). Niezwykle dynamiczny na scenie, grał zazwyczaj bohaterów nerwowych lub po przejściach, by po latach wcielić się w rolę nieśmiałego i pełnego kompleksów Leszka Polaka w serialu "Hela w opałach". Obecnie Woźniak z serialu Czas Honoru.

Obecnie aktor Teatru Polskiego i Teatru "Capitol" we Wrocławiu gdzie wcielił się w główną postać profesora Frankensteina w musicalu "Frankenstein" w reż W. Kościelniaka,oraz poety Bezdomnego w recitalu "Mistrz i Małgorzata". Swoje zainteresowania teatrem przekazuje obecnie studentom PWST we Wrocławiu na zajęciach z piosenki aktorskiej, oraz aktorom reżyserując coraz częściej spektakle teatralne - między innymi "Siostrunie" grane obecnie w całej Polsce.

Jarosław Wasik - wokalista, autor tekstów, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Z wykształcenia aktor - wokalista i kulturoznawca, z zamiłowania autor tekstów i organizator imprez artystycznych. Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach, Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i Studia Doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Laureat koncertu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztynskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" - Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana).

Nagrał cztery autorskie płyty: "Nastroje", "Zielony z niebieskim", "Fabryka nastrojów" i "Nie dotykaj".

Od 2013 r. jest dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji PGE Energia Ciepła: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29