21. OFPA 2017 - Eliminacje Regionalne

Przesłuchania konkursowe odbyły się w wybranych miastach na terenie kraju. Współorganizatorami eliminacji po raz drugi byli nasi Partnerzy z zaprzyjaźnionych placówek kultury.

  • 14 stycznia - WROCŁAW: Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście
  • 15 stycznia - ZIELONA GÓRA: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • 21 stycznia - WARSZAWA: Służewski Dom Kultury
  • 22 stycznia - GDAŃSK: Gdański Archipelag Kultury / Scena Muzyczna
  • 4 lutego - KRAKÓW: Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki
  • 5 lutego - RYBNIK: Fundacja EDF Polska (organizator OFPA)

Podczas Eliminacji Regionalnych jury, spośród wykonawców biorących udział w przesłuchaniach, nominowało 40 osób do Konkursu Krajowego. 16 i 17 lutego jury wyłoni dziesięciu laureatów 21. OFPA do finału Konkursu Krajowego. Finał konkursu odbędzie się 18 lutego o godz. 17.00 w Fundacji EDF Polska, werdykt ogłoszony zostanie wieczorem na konferencji prasowej. Koncert Laureatów i wręczenie nagród odbędzie się 19 lutego o godz. 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

 

Wrocław - Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście

Nominowani do Konkursu Krajowego 14 stycznia 2017.

  • Emilia Hamerlik - Bielawa
  • Marcin Piotrowski – Wrocław
  • Daria Pol - Końskie
  • Agnieszka Radziejewska - Złotoryja
  • Katarzyna Rajewska - Zduńska Wola
  • Justyna Sieniuć - Wrocław
 

Zielona Góra - Zielonogórski Ośrodek Kultury

Nominowani do Konkursu Krajowego 15 stycznia 2017 r.

  • Nina Larek - Poznań
  • Weronika Maciejewska – Kożuchów
  • Kacper Przybyła – Poznań
  • Szymon Rzeszowski – Żagań
 

Warszawa - Służewski Dom Kultury

Nominowani do Konkursu Krajowego 21 stycznia 2017 r.

  • Iwonna Buczkowska – Warszawa
  • Karolina Gwóźdź – Rożnów
  • Łukasz Juszkiewicz – Ciechanów
  • Jolanta Kossakowska - Warszawa
  • Małgorzata Kozłowska - Warszawa
  • Gabriela Kundziewicz - Wasilków
  • Agnieszka Ozon - Lublin
  • Paulina Serwatka - Warszawa
  • Kamil Szymański – Grabowica
  • Paulina Wróblewska - Kutno
 

Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Nominowani do Konkursu Krajowego w Scena Muzyczna 22 stycznia 2017 r.

  • Aleksandra Cybula – Słupsk (z przyczyn losowych zrezygnowała)
  • Dorota Kuziela – Brudzińska – Wrocław/Gdańsk
  • Elwira Pączek - Starogard Gdański
  • Emilia Pollok - Gdynia
  • Gracjan Kalandyk – Słupsk (decyzją jury z listy rezerwowej z powodu rezygnacji jednej z uczestniczek)
 

Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie

Nominowani do Konkursu Krajowego w Radio Kraków 4 lutego 2017 r.

  • Magdalena Antczak - Konin
  • Aleksandra Batko - Kraków
  • Dominika Kulik - Kraków
  • Dawid Łukasz Mik - Tarnów
  • Asia Nawojska – Rzeszów
  • Joanna Pocica - Koniusza
  • Emilia Rutkowska - Krasne
  • Karolina Wasilewska - Kraków
 

Fundacja EDF Polska w Rybniku

Nominowani do Konkursu Krajowego w dniu 5 lutego 2017 r.

  • Rafał Kozik - Rybnik
  • Olga Łasak - Bielsko Biała
  • Julia Mika – Bytom
  • Ewa Pawliczek – Żory
  • Anna Pawlus-Szczypior - Rybnik
  • Płonka Joanna - Jaworzno
  • Martyna Pogorzelczyk - Rybnik
  • Natalia Świtała - Świętochłowice
 

Wrocław:
Iwona Loranc, Jan Kondrak, Natalia Lubrano.

Zielona Góra:
Iwona Loranc, Jan Kondrak, Natasza Smirnow.

Warszawa:
Magdalena Turowska-Kowakczyk, Teresa Drozda, Jan Kondrak.

Gdańsk:
Łukasz Majewski, Waldemar Chyliński, Jan Kondrak.

Kraków:
Ewa Kornecka, Waldemar Domański, Jan Kondrak.

Rybnik:
Maria Meyer, Jan Kondrak, Iwona Loranc.

 

Protokół z posiedzenia Jury Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 21. OFPA Rybnik 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu w dniu 14 stycznia 2017 r.

Jury w składzie:

  • Jan Kondrak - przewodniczący
  • Iwona Loranc
  • Natalia Lubrano

postanowiło zakwalifikować do Konkursu Krajowego 21. OFPA następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Emilia Hamerlik
  • Marcin Piotrowski
  • Daria Pol
  • Agnieszka Radziejewska
  • Katarzyna Rajewska
  • Justyna Sieniuć

Konkursu Krajowy 21. OFPA dla nominowanych we Wrocławiu odbędzie się w dniu 16 lutego o godz. 12.00 w Rybniku – wkrótce dokładne informacje.

 

Eliminacje: Wrocław, 14 stycznia 2017 r.

Szczegóły:

  • Współorganizator: Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście
  • Adres miejsca eliminacji: Wrocław, ul. Dubois 5
  • Godz. eliminacji: 10.00 – 12.00 ; 13.00 – 15.00

Jury:

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Iwona Loranc
  • Natalia Lubrano

Lista uczestników (godz. 10:00 - 12:00) - kolejność występów:

  1. Sambor Bartłomiej - Wrocław
  2. Krawczyk Katarzyna – Wrocław
  3. Sieniuć Justyna – Wrocław
  4. Horyza Marta – Wrocław
  5. Kamińska Anna – Oława
  6. Hamerlik Emilia – Bielawa
  7. Czechowski Tomasz – Wrocław
  8. Nocek Mateusz - Oborniki Śląskie
  9. Salwowska-Hajdasz Irena – Sadków
  10. Małek Helena – Wrocław
  11. Piotrowski Marcin – Wrocław
  12. Klarman Marika – Wrocław
  13. Ludkowska Nina – Wrocław
  14. Rajewska Katarzyna – Zduńska Wola
  15. Pol Daria – Końskie

Lista uczestników (godz. 13:00 - 15:00) - kolejność występów:

  1. Borkowski Kamil – Ząbkowice Śląskie
  2. Janeczek Gloria – Jelenia Góra
  3. Kalinowska Alicja – Wrocław
  4. Żuczkowski Michał – Legnica
  5. Radziejewska Agnieszka – Złotoryja
  6. Nowak Jan - Robakowo
  7. Januszek Piotr - Zielona Góra
  8. Kapitańczyk Tomasz – Poznań
  9. Matoliniec Martyna – Radziechów
  10. Antczak Magdalena - Konin
  11. Micor Karolina – Gilowice
  12. Rejda Piotr - Środa Śląska
  13. Zygmunt Kinga – Wrocław
 

Protokół z posiedzenia Jury Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 21. OFPA Rybnik 2017 w Zielonogórskim Ośrodku Kultury w Zielonej Górze w dniu 15 stycznia 2017 r.

Jury w składzie

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Iwona Loranc
  • Natasza Smirnowa

postanowiło zakwalifikować do Konkursu Krajowego 21. OFPA następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Nina Larek
  • Weronika Maciejewska
  • Kacper Przybyła
  • Szymon Rzeszowski

Konkursu Krajowy 21. OFPA dla nominowanych w Zielonej Górze odbędzie się w dniu 17 lutego o godz. 12.00 w Rybniku – wkrótce dokładne informacje.

 

Eliminacje: Zielona Góra, 15 stycznia 2017 r.

Szczegóły:

  • Współorganizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • Adres miejsca eliminacji: 65-520 Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
  • Godz. eliminacji: 10:00 - 13:30

Jury:

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Iwona Loranc
  • Natasza Smirnowa

Lista uczestników (godz. 10:00 - 11:30) - kolejność występów:

  1. Perwińska Emilia – Zielona Góra
  2. Cyplik Patryk – Zielona Góra
  3. Bebiołka Konrad – Świebodzin
  4. Frankiewicz Kaja – Sława
  5. Dawidowicz Alicja – Cybinka
  6. Ćwiąkała Marianna – Poznań
  7. Grabowska Julianna – Żnin
  8. Idkowska Aleksandra – Kórnik
  9. Larek Nina – Poznań

Lista uczestników (godz. 12:00 - 13:30) - kolejność występów:

  1. Wiśniewska Zuza - Toruń
  2. Korbas Ilona – Buk
  3. Zasempa Sylwia – Poniatowa
  4. Przybyła Kacper – Poznań
  5. Rzeszowski Szymon – Żagań
  6. Staniszewski Maksymilian – Żary
  7. Maciejewska Weronika - Kożuchów
  8. Zgobik Aleksandra – Przybymierz
  9. Dobroczyńska Julia - Wilkanowo
 

Protokół z posiedzenia Jury Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 21. OFPA Rybnik 2017 w Służewskim Domu Kultury w Warszawie w dniu 21 stycznia 2017 r.

Jury w składzie:

  • Jan Kondrak - przewodniczący
  • Teresa Drozda
  • Magdalena Turowska-Kowalczyk

postanowiło zakwalifikować do Konkursu Krajowego 21. OFPA następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Iwonna Buczkowska
  • Karolina Gwóźdź
  • Łukasz Juszkiewicz
  • Jolanta Kossakowska
  • Małgorzata Kozłowska
  • Gabriela Kundziewicz
  • Agnieszka Ozon
  • Paulina Serwatka
  • Kamil Szymański
  • Paulina Wróblewska

Konkursu Krajowy 21. OFPA dla nominowanych w Warszawie odbędzie się w dniu 17 lutego o godz. 12.00 w Rybniku – wkrótce dokładne informacje.

 

Eliminacje: Warszawa, 21 stycznia 2017 r.

Szczegóły:

  • Współorganizator: Służewski Dom Kultury
  • Adres miejsca eliminacji: 02-743 Warszawa, Służewski Dom Kultury, Dzielnica Mokotów m. st. Warszawy, ul. J.S. Bacha 15
  • Godz. eliminacji: 10.00 – 13.00 ; 14.30 – 17.30

Jury:

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Teresa Drozda
  • Magda Turowska

Lista uczestników (godz. 10:00 - 13:00) - kolejność występów:

  1. Januchta Tomasz – Warszawa
  2. Szewczyk Julia - Warszawa
  3. Kosecki Kamil – Warszawa
  4. Wojtuń Maciej – Jaktorów
  5. Czekała Natalia – Warszawa
  6. Szczerbiec Michał – Warszawa
  7. Kossakowska Jolanta - Warszawa
  8. Małyszek Jagoda - Nadarzyn
  9. Szemetiuk Izabela – Warszawa
  10. Buczkowska Iwonna – Warszawa
  11. Majtczak Gabriela – Płońsk
  12. Zaręba Natalia – Wólka Kozodawska
  13. Lizer Karolina – Warszawa
  14. Lewandowska –Nayar Lidia - Warszawa
  15. Stanko Daniel – Warszawa
  16. Iwanek Anna – Warszawa
  17. Kozłowska Małgorzata – Warszawa
  18. Tarczewska Barbara – Łomża
  19. Juszkiewicz Łukasz – Ciechanów
  20. Kuzyka Julia – Nowodworce
  21. Wróblewska Paulina – Kutno
  22. Gwóźdź Karolina - Rożnów

Lista uczestników (godz. 14:30 - 17:30) - kolejność występów:

  1. Martin Karolina – Szamotuły
  2. Burszta Bernadeta – Gliwice
  3. Huryń Bartosz – Ełk
  4. Kundziewicz Gabriela – Wasilków
  5. Federowicz Anna – Karsin
  6. Denys Mateusz – Częstochowa
  7. Świętochowska Karolina – Wólka Mińska
  8. Sisik Natalia – Stok Lacki
  9. Serwatka Paulina – Warszawa
  10. Gregorczyk–Janik Agata – Konstancin–Jeziorna
  11. Ozon Agnieszka – Lublin
  12. Szymański Kamil - Grabowica
  13. Szewczyk Stanisław – Warszawa
  14. Świtka Aleksandra – Warszawa
  15. Dorna Anna – Warszawa
  16. Winczewska Justyna – Warszawa
  17. Nowogrodzka Monika – Warszawa
  18. Polińska Kamila – Warszawa
  19. Zalewska Marta – Warszawa
  20. Sieńko Dominik – Warszawa Wesoła
 

Protokół z posiedzenia Jury Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 21. OFPA Rybnik 2017 w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury w dniu 22 stycznia 2017 r.

Jury w składzie:

  • Jan Kondrak - przewodniczący
  • Waldemar Chyliński
  • Łukasz Majewski

postanowiło zakwalifikować do Konkursu Krajowego 21. OFPA następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Aleksandra Cybula
  • Dorota Kuziela - Brudzińska
  • Elwira Pączek
  • Emilia Pollok

Konkursu Krajowy 21. OFPA dla nominowanych w Gdańsku odbędzie się w dniu 17 lutego o godz. 12.00 w Rybniku – wkrótce dokładne informacje.

 

Eliminacje: Gdańsk, 22 stycznia 2017 r.

Szczegóły:

  • Współorganizator: Gdański Archipelag Kultury
  • Adres miejsca eliminacji: Scena Muzyczna Gdańsk, ul Powstańców Warszawskich 25 80-152 Gdańsk
  • Godz. eliminacji: 12.00 – 14.00 ; 15:00 – 17.00

Jury:

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Waldemar Chyliński
  • Łukasz Majewski

Lista uczestników (godz. 12:00 - 14:00) - kolejność występów:

  1. Lewandowski Wojciech - Gdańsk
  2. Mróz Amelia – Gdańsk
  3. Pollok Emilia – Gdynia
  4. Kalandyk Gracjan – Elbląg
  5. Fitowska Marta – Potęgowo
  6. Mroczkowski Tomasz – Słupsk
  7. Cybula Aleksandra – Słupsk
  8. Przyborowska Joanna – Lidzbark
  9. Lewicka Kamila – Słupsk
  10. Szopińska Alicja – Bydgoszcz
  11. Staruch Jan – Olsztyn

Lista uczestników (godz. 15:00 - 17:00) - kolejność występów:

  1. Kuziela Brudzińska Dorota – Wrocław
  2. Berner Bartosz – Płock
  3. Pączek Elwira – Starogard Gdański
  4. Banaś Sławomir – Gdynia
  5. Wadowska Aneta – Gdańsk
  6. Grudziński Przemysław – Gdańsk
  7. Brzezińska Patrycja – Prudnik
  8. Kijek Monika – Wronki
  9. Kryczka Weronika - Olsztyn
  10. Rybiński Mariusz – Gdańsk
  11. Mularski Mirek – Gdańsk

Obrady Jury w godz. 17:00 - 18:00.

18.00: OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU oraz KONCERT GALOWY ELIMINACJI REGIONALNYCH OFPA 2017 w Gdańsku

Wystąpi 5-6 osób zakwalifikowanych do finału krajowego OFPA w Rybniku. Każdy występ będzie komentowany przez przewodniczącego jury i pozostałych jurorów, oczywiście za zgodą uczestników. Omówienie dotyczyć będzie całości dzieła scenicznego (od sposobu wejścia na scenę do pracy z mikrofonem poprzez postawę artysty przy mikrofonie. Na zakończenie wystąpi Jan Kondrak – koncert, w programie Piosenki Najpiękniejsze na Świecie. W repertuarze piosenki Stinga, Dassina, Okudżawy, Cohena, Wysockiego i Stachury.

Wstęp na koncert laureatów i Jana Kondraka: 20 zł.
Uczestnicy eliminacji wstęp wolny.

 

Protokół z posiedzenia Jury Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 21. OFPA Rybnik 2017 w Radiu Kraków w dniu 4 lutego 2017 r.

Jury w składzie:

  • Jan Kondrak - przewodniczący
  • Ewa Kornecka
  • Waldemar Domański

postanowiło zakwalifikować do Konkursu Krajowego 21. OFPA następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Antczak Magdalena
  • Batko Aleksandra
  • Kulik Dominika
  • Mik Dawid
  • Nawojska Asia
  • Pocica Joanna
  • Rutkowska Emilia
  • Wasilewska Karolina

Konkursu Krajowy 21. OFPA dla nominowanych w Krakowie odbędzie się w dniu 16 lutego o godz. 12.00 w Rybniku – wkrótce dokładne informacje.

 

Eliminacje: Kraków, 4 lutego 2017 r.

Szczegóły:

  • Współorganizator: Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki
  • Adres miejsca eliminacji: Radio Kraków – Studio S-5 im. Romany Bobrowskiej, Aleja Juliusza Słowackiego 22, 30-007 Kraków
  • Godz. eliminacji: 10:30 – 13:00 ; 13:45 – 16:15

Jury:

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Kornecka Ewa
  • Domański Waldemar

Lista uczestników (godz. 10:30 - 13:00) - kolejność występów:

  1. Batko Aleksandra – Kraków
  2. Wróblewski Przemysław – Kraków
  3. Sokół Łukasz – Niepołomice
  4. Pocica Joanna - Koniusza
  5. Śliwińska Beata - Kraków
  6. Dudzik Paweł – Kraków
  7. Iwanek Justyna - Żywiec
  8. Kurek Aleksandra – Tarnów
  9. Mik Dawid Łukasz – Tarnów
  10. Sydor Zofia – Kraków
  11. Kowal Magdalena – Kłaj
  12. Bubniak Monika – Gorlice
  13. Nawojska Asia – Rzeszów
  14. Adamiec Monika – Rzeszów
  15. Burszta Bernadeta – Gliwice
  16. Antczak Magdalena - Konin
  17. Pawińska Anna - Uścimów
  18. Wenda Judyta - Bydgoszcz

Lista uczestników (godz. 13:45 – 16:15) - kolejność występów:

  1. Borczyk Klaudia – Bielawa
  2. Martin Karolina – Szamotuły
  3. Zysik Dorota – Poznań
  4. Ćwiąkała Marianna – Poznań
  5. Osypenko Polina – Cieszyn
  6. Rutkowska Emilia – Krasne
  7. Kulik Dominika – Kraków
  8. Wasilewska Karolina – Kraków
  9. Grzelak Marta – Dąbrowa Górnicza
  10. Suchora Kinga – Rzeszów
  11. Kozub Łukasz – Kraków
  12. Bratkowska Hanna – Kraków
  13. Maczuga Joanna – Kraków
  14. Kowalski Kamil - Szczecinek
  15. Partyka Radosław - Myślenice
  • 16:15 – 17:20 przerwa i obrady Jury
  • 17:20 - ogłoszenie wyników
 

Protokół z posiedzenia Jury Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 21. OFPA Rybnik 2017 w Fundacji EDF Polska w dniu 5 lutego 2017 r.

Jury w składzie:

  • Jan Kondrak - przewodniczący
  • Iwona Loranc
  • Maria Meyer

postanowiło zakwalifikować do Konkursu Krajowego 21. OFPA następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Kozik Rafał
  • Łasak Olga
  • Mika Julia
  • Pawliczek Ewa
  • Pawlus -Szczypior Anna
  • Płonka Joanna
  • Pogorzelczyk Martyna
  • Świtała Natalia

Konkursu Krajowy 21. OFPA dla nominowanych w Rybniku odbędzie się w dniu 16 lutego o godz. 12.00 w Rybniku – wkrótce dokładne informacje.

 

Eliminacje: Rybnik, 5 lutego 2017 r.

Szczegóły:

  • Organizator: Fundacja EDF Polska
  • Adres miejsca eliminacji: Fundacja EDF Polska, 44-207 Rybnik, ul. Podmiejska
  • Godz. eliminacji: 10:00 – 13:00 ; 14:00 – 16:00

Jury:

  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Maria Meyer
  • Iwona Loranc

Lista uczestników (godz. 10:00 - 13:00) - kolejność występów:

  1. Średniawa Paulina – Rybnik
  2. Skoczylas Dominika – Wilcza
  3. Żyła Agata – Knurów
  4. Stukator Karina – Turza Śląska
  5. Oślizło Natalia – Gołkowice
  6. Grunwald Grzegorz – Dębska Kuźnia
  7. Świtała Natalia – Świętochłowice
  8. Sobas Agnieszka – Meszna
  9. Ucher Michał – Rybnik
  10. Hozer Karolina – Rybnik
  11. Lisoń Julia - Knurów
  12. Musialik Ewa – Tworków
  13. Mika Julia - Bytom
  14. Conti Annabella – Gliwice
  15. Szomko Monika – Bytom
  16. Syrek Monika - Rybnik
  17. Pogorzelczyk Martyna – Rybnik
  18. Wrona Martyna – Rybnik
  19. Pawliczek Ewa – Żory
  20. Kozacka Iga – Kłobuck
  21. Płonka Joanna - Jaworzno
  22. Korus Aleksandra - Rybnik
  23. Łasak Olga – Bielsko Biała

Lista uczestników (godz. 14:00 – 16:00) - kolejność występów:

  1. Kurzeja Karolina - Racibórz
  2. Gomułka Jakub – Racibórz
  3. Pytel Weronika - Krzanowice
  4. Jankowski Maciej – Łódź
  5. Konior Aleksandra – Jaworze
  6. Kopeć Paulina – Rydułtowy
  7. Fiuk Agnieszka - Częstochowa
  8. Kłosek Oliwia - Rybnik
  9. Tokarz Magdalena - Ruda Śląska
  10. Szymura Karol – Rybnik
  11. Kozik Rafał - Rybnik
  12. Pawlus Szczypior Anna - Rybnik
  13. Tul Natalia - Dziergowice
  • 13:00 – 14:00 przerwa
 

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji EDF Polska: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29