PROGRAM 14. OFPA 2010.

Czwartek, 18 lutego 2010 r. - godz. 17:00 Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik
  • FINAŁ TURNIEJU REGIONALNEGO (konkurs)
    prowadzenie: Bogusław Sobczuk.
  • KATARZYNA GRONIEC - „Listy Julii kameralnie".
    recital z zespołem: Łukasz Damrych, Robert Szydło.
Piątek, 19 lutego 2010 r. - godz. 18:00 Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik
  • TURNIEJ KRAJOWY (konkurs cz.1)
  • Benefis WOJCIECHA BRONOWSKIEGO z okazji 50-lecia pracy artystycznej
    "Zapisane w sztuce"
    wystąpią przyjaciele jubilata:
    aktorzy: Wojciech Brzeziński, Andrzej Grabarczyk, Bogdan Kalus,
    Aleksander Krupa, Wojciech Siemion, Marek Siudym, Jerzy Trela

    wokaliści: Kuba Blokesz, Joanna Klima, Magdalena Lepiarczyk,
    Joanna Lewandowska-Zbudniewek, Iwona Loranc, Janusz Majewski, Maria Meyer

    reżyserzy, literaci: Stanisław Janicki, Jan Poprawa, Józef Musioł
    zespoły: Czerwony Tulipan, Rezonanse
    kabaret: Kabaret Młodych Panów
    recytatorzy: Jadwiga Demczuk-Bronowska, Krystyna Pysz
    muzycy: Aleksander Brzeziński, Witold Anders, Czesław Gawlik, Jarosław Hanik,
    Andrzej Kocyba, Kazimierz Niedziela, Franciszek Prus, Jerzy Węglarzy

    reżyseria: Jan Kondrak
    prowadzenie koncertów: Bogusław Sobczuk
Sobota, 20 lutego 2010 r. - godz. 18:00 Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik
  • TURNIEJ KRAJOWY (konkurs cz.2)
    prowadzenie: Bogusław Sobczuk
  • ANNA MARIA JOPEK recital z zespołem: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn,
    Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk
Niedziela, 21 lutego 2010 r. - godz. 17:30 Teatr Ziemii Rybnickiej
  • KONCERT GALOWY (Koncert Laureatów OFPA 2010 i wręczenie nagród)
    Kuba Blokesz - mini recital laureata OFPA 2009
    prowadzenie: Bogusław Sobczuk
  • koncert: Okudżawa, Brassens, Wysocki, Brel, Cohen......20 scen z życia barda
    reżyseria: Jerzy Satanowski
    prowadzenie: Jan Wołek
    wystąpią: Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Artur Żmijewski, Piotr Bukartyk, Mirosław Czyżykiewicz, Kuba Blokesz, Dominika Barabas, Beata Lerach, Anna Ozner, Magda Piotrowska, Margita Ślizowska
    muzycy: Marcin Majerczyk, Marek Napiórkowski, Fabian Włodarek, Paweł Pańta, Adam Lewandowski
 

Harmonogram 14 OFPA 2010.

15 styczeń 2010 r.
  • Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w przesłuchaniach eliminacyjnych Turnieju Regionalnego.
23-24 styczeń 2010 r.
  • Przesłuchania eliminacyjne Turnieju Regionalnego. Do finału Jury kwalifikuje 10 uczestników, którzy biorą obowiązkowo udział w Małej Akademii OFPA (warsztaty artystyczne).
1-3 luty 2010 r.
  • W tym terminie odbywa się Mała Akademia OFPA, która ma przygotować 10 uczestników przesłuchań eliminacyjnych do rywalizacji w finale Turnieju Regionalnego 1.
18 luty 2010 r.
  • Koncert Finałowy Turnieju Regionalnego. Cztery osoby zostaną zakwalifikowane do Turnieju Krajowego i spotkają się w konkursie z 16 laureatami innych Festiwali odbywających się w Polsce.
19 luty 2010 r.
  • Turniej Krajowy, część I. Karta zgłoszenia do pobrania tutaj.
20 luty 2010 r.
  • Turniej Krajowy, część II
21 luty 2010 r.
  • Koncert Główny XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2010.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji EDF Polska: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29