Wybierz interesujący Cię rok:

Warsztaty 15. OFPA 2011

Warsztaty artystyczne Małej Akademii 15 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2011 (przeznaczone dla 10 osób wytypowanych przez jury do II etapu Konkursu Regionalnego) prowadzili:

 

Jacek Bończyk - interpretacja

Polski aktor teatralny i filmowy, wokalista, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie - Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Laureat nagród Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Wojciech Młynarski mówi o Nim: "Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie - posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót.” Chętnie sięga po teksty poetyckie i piosenki autorów francuskich. Ma na swoim koncie dwa recitale aktorskie: „Piosenki kilku Francuzów” i „Tango Kameleon”. Pisze również teksty dla Katarzyny Groniec i Michała Bajora. Brał udział w spektaklach na deskach wielu Teatrów w Polsce. Nagrał płyty: „Następny”, „Tango Kameleon”, „Depresjoniści”, „Raj“ „Terapia Jonasza”, “Dzieci Hioba“ oraz „Ideologia snu”.

Stefan Brzozowski - dobór repertuaru

Kompozytor piosenek oraz wokalista , gitarzysta i "szef artystyczny" zespołu CZERWONY TULIPAN. Rodowód artystyczny - "kultura studencka" lat 70-tych i 80-tych:

  • grupa "NIEBO" (1872-1978),
  • zespół "Kaczki z nowej paczki" (1982-1985),
  • zespół "CZERWONY TULIPAN" (od 1985 r. do teraz).

Laureat przeróżnych nagród kompozytorskich i wykonawczych. Z wykształcenia technik samochodowy i nauczyciel Wychowania Muzycznego. Prowadzi w różnych miejscach w Polsce warsztaty "piosenki artystycznej" - poetyckiej i satyrycznej. Juror wielu konkursów i przeglądów piosenki w POLSCE. W lipcu 2010 roku uhonorowany Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu nieocenionych zasług dla Kultury Polskiej a przyznaną z okazji 25-lecia zespołu CZERWONY TULIPAN przez ministra Bogdana Zdrojewskiego.

Justyna Motylska - ćwiczenia wokalne

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka jazzowa i nie tylko. Jako solistka była gwiazdą kilku znaczących festiwali jazzowych. Jako background vocal współpracowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, takimi, jak: Ewa Bem, Mieczysław Szcześniak, Jerzy Filar (współudział w nagraniu płyty "Cienie" nominowanej do nagrody Fryderyka 2001), Marek Kościkiewicz, Maciej Maleńczuk z zespołem Pudelsi i wielu innych. Jej głos brzmi na 13 albumach płytowych różnych wykonawców. Obecnie pracuje nad materiałem do swojej pierwszej solowej płyty. Od kilku lat z pasją oddaje się pedagogice wokalnej - jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2008 roku jako czwarta osoba w Polsce zdobyła certyfikat pedagoga używanej na całym świecie techniki wokalnej SLS (Speech Level Singing), którą uczyli, bądź stale jeszcze uczą się śpiewać m.in.: Stevie Wonder, Michael Jackson, Tina Turner, Madonna, George Benson, Al Jarreau, Ozzy Osborne.

Ewa Cichocka - kultura słowa

  • Wokalistka, recytatorka, tancerka - solistka zespołu CZERWONY TULIPAN.
  • Aktorka radiowych programów satyrycznych "Parafonia" w III programie PR.
  • Laureatka m.in. Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET 89 w Rzeszowie, gdzie otrzymała nagrodę indywidualną za "osobowość artystyczną i szczególnie atrakcyjne wykonawstwo estradowe".
  • Artystka estradowa i teatralna. Jurorka przeglądów i konkursów piosenki artystycznej i poetyckiej.

W dorobku wiele wydanych płyt z zespołem CZERWONY TULIPAN, w tym również solowych.

Marta Stangel - kształtowanie wizerunku

Architekt, od 1994 Specjalista w zakresie doradztwa personalnego,analizy kolorystycznej i analizy ciała i stylu. Makijażu personalnego uczyła się u Lindy Meredith. Współpracowała z Protocol School of Poland Ireny Kamińskiej. Ostatnio współpracuje z Art-Play Studio Aktorskie Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. Prowadzi także doradztwo indywidualne. Wielokrotnie wykonywała makijaże modelek na pokazach mody i sesjach zdjęciowych.

 

Akompaniatorzy warsztatów:

  • Jarosław Hanik
  • Jarosław Mrozek
 

Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik - miejsce gdzie odbywały się Warsztaty Małej Akademii OFPA 2011

Uczestnicy warsztatów 15. OFPA 2011

 

Fotodokumentacja z Warsztatów

zdj.Jadwiga Demczuk-Bronowska

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji PGE Energia Ciepła: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29