Wybierz interesujący Cię rok:

Warsztaty 16. OFPA 2012

Organizatorzy informują iż zgodnie z regulaminem osoby które zostały decyzją Jury zakwalifikowane do finału Konkursu Otwartego 16. OFPA w dniu 16 lutego, wezmą udział w Warsztatach Artystycznych w dniach 30, 31 stycznia i 1 lutego 2012 r.

Warsztaty mają charakter zamknięty i są nagrodą dla wybranych finalistów Konkursu Otwartego 16. OFPA.

Warsztaty OFPA, które odbędą się w Fundacji Elektrowni Rybnik (Klub Energetyka) w Rybniku ul. Podmiejska - siedzibie organizatora festiwalu poprowadzą:

 

Mariusz Kiljan - interpretacja piosenki

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wokalista, reżyser. Wykładowca PWST we Wrocławiu.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu). Po ukończeniu studiów występował m.in. w wrocławskim Teatrze Polskim, Teatrze Muzycznym "Kapitol", w Teatrach K2, 12, Teatrze Komedia, oraz w warszawskim Teatrze na Woli.

Laureat Grand Prix XV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Znakomity interpretator piosenek grupy Police w spektaklu ,,Słyszę czasem kroki”. Na dużym ekranie debiutował w filmach Jana Jakuba Kolskiego "Jańcio Wodnik" i "Cudowne miejsca". Na małym ekranie występował potem gościnnie w serialach ("M jak miłość", "Na dobre i na złe") i sitcomach ("Lokatorzy", "Świat według Kiepskich"). Niezwykle dynamiczny na scenie, grał zazwyczaj bohaterów nerwowych lub po przejściach, by po latach wcielić się w rolę nieśmiałego i pełnego kompleksów Leszka Polaka w serialu "Hela w opałach".

Obecnie aktor Teatru Polskiego i Teatru "Capitol" we Wrocławiu gdzie wcielił się w główną postać profesora Frankensteina w musicalu "Frankenstein" w reż W. Kościelniaka. Swoje zainteresowania teatrem przekazuje obecnie studentom PWST we Wrocławiu w na zajęciach z piosenki i scen klasycznych. Od roku 2010 juror Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu.

Justyna Motylska - ćwiczenia wokalne

Wokalistka jazzowa, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im.L.Solskiego w Krakowie.

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 2007-2011 była również wykładowcą Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współzałożyciel i członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej "Natural Voice Perfection". Jako solistka była gwiazdą kilku znaczących festiwali jazzowych. Jako background vocal współpracowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Jej głos brzmi na 13 albumach płytowych różnych wykonawców. Jako trener wokalny współpracuje również z kilkoma polskimi teatrami - m.in Teatr Bagatela i Teatr Groteska w Krakowie, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Gliwicki Teatr Muzyczny.

Jan Kondrak - dobór repertuaru

Autor, kompozytor i wykonawca piosenek.

Absolwent polonistyki w UMCS w Lublinie. Organizator i współorganizator wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. Ogród wiszący - Pieśniarze świata, spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z Pieśni.

Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie. Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i 14 razy go przeprowadził. Swoim doświadczeniem wspomaga świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono: utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w Austrii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii na Białorusi i Ukrainie.

Marta Stangel - kształtowanie wizerunku

Wizażystka. Specjalista w zakresie doradztwa personalnego i wizerunku scenicznego.

Z wykształcenia architekt. Uczennica Jane Anderson w szkole doradztwa personalnego i wizerunku, makijażu profesjonalnego uczyła się u Lindy Meredith. Współpracowała z Protocol School of Poland Ireny Kamińskiej. Obecnie współpracuje z Art-Play Studio Aktorskie Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. Prowadzi także doradztwo indywidualne w zakresie stylu.

 

Akompaniatorzy:

  • Jarosław Mrozek – fortepian
  • Michał Zawadzki – fortepian
 

Fotodokumentacja z Warsztatów 16. OFPA 2012

Zdjęcia: Sebastian Góra

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji PGE Energia Ciepła: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29