22 czerwca 2024

Protokół z posiedzenia Jury 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2017 w Rybniku 18.02.2017 r.

Wokaliści i akompaniatorzy – LAUREACI i organizatorzy 21. OFPA

Jury w składzie:

  • Teresa Drozda
  • Ewa Kornecka
  • Mariusz Kiljan
  • Jan Kondrak – przewodniczący jury
  • Jarosław Wasik
Jurorzy 21 OFPA: Mariusz Kiljan, Jan Kondrak – przewodniczący, Teresa Drozda, Ewa Kornecka, Jarosław Wasik

po wysłuchaniu w dniu 18 lutego 2017r., 10 finalistów 21 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku – postanowiło przyznać:

I nagrodę w wysokości 8000,00 zł przyznać Agnieszce Ozon z Lublina,

Agnieszka Ozon – laureatka I nagrody

II nagrodę w wysokości 5000,00 zł przyznać Dorocie Kuzieli-Brudzińskiej z Wrocławia/Gdańska,

Dorota Kuziela-Brudzińska – laureatka II nagrody

III nagrodę w wysokości 3000,00 zł przyznać Joannie Nawojskiej z Rzeszowa,


Joanna Nawojska – laureatka III nagrody

IV nagrodę w wysokości 1000,00 zł ex equo przyznać Gabrieli Kundziewicz z Wasilkowa oraz Agnieszce Radziejewskiej z Złotoryi z akompaniamentem Bartka Draki.

Gabriela Kundziewicz – laureatka IV nagrody

Agnieszka Radziejewska – laureatka IV nagrody

Pięć wyróżnień równorzędnych w wysokości 400 zł (w kolejności alfabetycznej):

  • Aleksandrze Batko z Krakowa z akompaniamentem Stanisława Rzepieli
  • Małgorzacie Kozłowskiej z Warszawy z akompaniamentem Janka Pentza
  • Ewie Pawliczek z Żor z akompaniamentem Jarosława Hanika
  • Marcinowi Piotrowskiemu z Wrocławia,
  • Emilii Pollok z Gdyni z akompaniamentem Michała Andrysa.
Aleksandra Batko – laureatka wyróżnienia
Małgorzata Kozłowska – laureatka wyróżnienia
Ewa Pawliczek – laureatka wyróżnienia
Marcin Piotrowski – laureat wyróżnienia
Emilia Pollok – laureatka wyróżnienia

Jury postanawia zakwalifikować

  • do 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2017 roku: Joannę Nawojską i Agnieszkę Ozon
  • Nagrodę specjalną – zaproszenie do II etapu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – przyznał juror 21. OFPA Mariusz Kiljan, przedstawiciel Rady Artystycznej PPA Dorocie Kuzieli-Brudzińskiej.

Janusz Gast kierownik artystyczny Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia przyznał nagrodę Małgorzacie Kozłowskiej. Nagrodą jest udział w jednym z koncertów Studia organizowanych w 2017 r.

Nagrodę rzeczową Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przyznano Agnieszce Ozon. Pozostali uczestnicy otrzymują upominki.

Jury zauważa talent akompaniatorski Janka Pentza i Stanisława Rzepieli.

Janek Pentz – wyróżnienie za akompaniament
Stanisław Rzepiela – wyróżnienie za akompaniament
Rafał Kozik – prywatna nagroda dr. Ewy Paszek

Jury dziękuje za niezwykle profesjonalną organizację 21. OFPA, zauważa znaczące zmiany estetyczne prezentowanych utworów, idące z tzw. duchem czasu, dotyczy to zarówno doboru repertuaru jak i sposobu wykonania tychże.

Koncert Laureatów 21. OFPA – LAUREACI Agnieszka Ozon, Dorota Kuziela-Brudzińska, Asia Nawojska, Agnieszka Radziejewska, Gabriela Kundziewicz, Emilia Pollok, Marcin Piotrowski, Ewa Pawliczek, Aleksandra Batko, Małgorzata Kozłowska, Rafał Kozik

Protokół z posiedzenia Jury Konkursu Krajowego 21 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2017 w Rybniku

Podczas Eliminacji Regionalnych jury, spośród wykonawców biorących udział w przesłuchaniach, nominowało 40 osób do Konkursu Krajowego. 16 i 17 lutego jury wyłoni dziesięciu laureatów 21. OFPA do finału Konkursu Krajowego. Finał konkursu odbędzie się 18 lutego o godz. 17.00 w Fundacji EDF Polska, werdykt ogłoszony zostanie wieczorem na konferencji prasowej. Koncert Laureatów i wręczenie nagród odbędzie się 19 lutego o godz. 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Konkurs Krajowy – Fundacja EDFPolska
Czwartek, 16.02.2017 r., godz. 12.00 do 15.00.
Wylosowana kolejność prezentacji:

  • Julia Mika – Bytom
  • Joanna Płonka – Jaworzno
  • Natalia Świtała – Świętochłowice
  • Dominika Kulik – Kraków
  • Ewa Pawliczek – Żory
  • Martyna Pogorzelczyk – Rybnik
  • Marcin Piotrowski – Wrocław
  • Olga Łasak – Bielsko Biała
  • Emilia Hamerlik – Bielawa
  • Rafał Kozik – Rybnik
  • Anna Pawlus-Szczypior – Rybnik
  • Emilia Rutkowska – Krasne
  • Karolina Wasilewska – Kraków
  • Daria Pol – Końskie
  • Justyna Sieniuć – Wrocław
  • Aleksandra Batko – Kraków
  • Dawid Łukasz Mik – Tarnów
  • Katarzyna Rajewska – Zduńska Wola
  • Asia Nawojska – Rzeszów
  • Joanna Pocica – Koniusza

Konkurs Krajowy – Fundacja EDF Polska
Piątek, 17.02.2017 r., godz. 12.00 do 15.00. Wylosowana kolejność prezentacji:

  • Kamil Szymański – Grabowica
  • Nina Larek – Poznań
  • Jolanta Kossakowska – Warszawa
  • Elwira Pączek – Starogard Gdański
  • Gracjan Kalandyk – Elbląg
  • Weronika Maciejewska – Kożuchów
  • Szymon Rzeszowski – Żagań
  • Karolina Gwóźdź – Rożnów
  • Małgorzata Kozłowska – Warszawa
  • Emilia Pollok – Gdynia
  • Gabriela Kundziewicz – Wasilków
  • Kacper Przybyła – Poznań
  • Agnieszka Ozon – Lublin
  • Dorota Kuziela-Brudzińska – Wrocław / Gdańsk
  • Agnieszka Radziejewska – Złotoryja
  • Paulina Serwatka – Warszawa
  • Magdalena Antczak – Konin
  • Iwonna Buczkowska – Warszawa
  • Paulina Wróblewska – Kutno
  • Łukasz Juszkiewicz – Ciechanów

Jury

  • Teresa Drozda – dziennikarka Polskiego Radia, znawczyni polskiej piosenki.
  • Ewa Kornecka – kompozytorka, reżyser, pedagog.
  • Mariusz Kiljan – aktor teatralny i filmowy, reżyser, wokalista, pedagog.
  • Jan Kondrak – autor, kompozytor, wokalista.
  • Jarosław Wasik – wokalista, autor tekstów, kulturoznawca.

Artyści nominowani podczas Eliminacji Regionalnych

Zdjęcia w kolejności alfabetycznej (wykonane podczas eliminacji).

Magdalena Antczak – Konin
Aleksandra Batko – Kraków
Iwona Buczkowska – Warszawa
Karolina Gwóźdź – Rożnów
Emilia Hamerlik – Bielawa
Łukasz Juszkiewicz – Ciechanów
Gracjan Kalandyk – Elbląg
Jolanta Kossakowska – Warszawa
Rafał Kozik – Rybnik
Małgorzata Kozłowska – Warszawa
Dominika Kulik – Kraków
Gabriela Kundziewicz – Wasilków
Dorota Kuziela-Brudzińska – Wrocław / Gdańsk
Nina Larek – Poznań
Olga Łasak – Bielsko Biała
Weronika Maciejewska – Kożuchów
Dawid Łukasz Mik – Tarnów
Julia Mika – Bytom
Asia Nawojska – Rzeszów
Agnieszka Ozon – Lublin
Ewa Pawliczek – Żory
Anna Pawlus-Szczypior – Rybnik
Elwira Pączek – Starogard Gdański
Marcin Piotrowski – Wrocław
Joanna Płonka – Jaworzno
Joanna Pocica – Koniusza
Martyna Pogorzelczyk – Rybnik
Daria Pol – Końskie
Emilia Pollok – Gdynia
Kacper Przybyła – Poznań
Agnieszka Radziejewska – Złotoryja
Katarzyna Rajewska – Zduńska Wola
Emilia Rutkowska – Krasne
Szymon Rzeszowski – Żagań
Paulina Serwatka – Zakroczym
Justyna Sieniuć – Wrocław
Kamil Szymański – Grabowica
Nataila Światała – Świętochłowice
Karolina Wasilewska – Kraków
Paulina Wróblewska – Kutno