Wybierz interesujący Cię rok:

Jury Konkursu Krajowego 20. OFPA 2016

Beata Fudalej

Aktorka teatralna i filmowa. Wykładowca PWST w Krakowie.

Wybitna aktorka teatralna i filmowa tworząca niezapomniane kreacje. Znakomita interpretatorka piosenki artystycznej. Po ukończeniu PWST w Krakowie występowała w teatrach krakowskich: Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.  Obecnie występuje w Warszawie na deskach Teatru Narodowego m.in. w spektaklach: Duszyczka, Pożegnania, Natan Mędrzec. Zagrała także w filmach,m. in.: Plac Zbawiciela, Koniec wakacji, Wichry Fołymy. Pedagog krakowskiej PWST, prowadziła także warsztaty teatralne w Książu Wielkim w szkole im. Baduszkowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także warsztaty interpretacji piosenki (m.in. w Pęzinie).

Ewa Kornecka

Uważająca, że piosenka to „wielki, a jednocześnie mały, muzyczno - literacki cud”.

Krakowianka z urodzenia, pochodzenia i zamiłowania; kompozytorka, pianistka, pedagog, reżyser, producent widowisk muzycznych... a ostatnio dyrektor niedużego, acz obleganego muzycznego Teatru LOCH CAMELOT w centrum Krakowa, współtwórca Kabaretu Lochu Camelot.

Skomponowała muzykę do blisko stu spektakli teatralnych i telewizyjnych oraz słuchowisk radiowych oraz ponad tysiąc pieśni i piosenek do tekstów wielu poetów od starożytności do współczesności. Jedna (jeden?) z tzw. "Krakowskich Aniołów" .
Członek "założyciel" Kapituły im. Aleksandra Bardiniego, założycielka - wraz z Michałem Zabłockim Stowarzyszenia "Kraków - Miasto Piosenki", organizującego Krakowskie Tygodnie Piosenki, członek Rady Artystycznej i Fundacji Studencki Festiwal Piosenki.
Laureatka nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki, nagrody Miasta Paryża, nagrody za całokształt twórczości na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, oraz Grand Prix Kabaretonu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 1991 r. współpracowała z Kabaretem Olgi Lipińskiej, wykładowca Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, "piosenkowy pedagog" ogólnie znanych artystów - m.in.Joanny Liszowskiej, Marysi Peszek, Macieja Stuhra, Mai Ostaszewskiej, Magdy Walach, Tomasza Karolaka, Przemysława Brannego...

Sambor Dudziński

Polski aktor teatralny, wokalista i kompozytor, multiinstrumentalista.

Z zawodu aktor-lalkarz. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Obecnie realizuje własne projekty na scenach teatralnych i muzycznych. Prowadzi także zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu.

Niedaleko Wrocławia powstaje osada artystyczna „Ale wiocha” prowadzona przez Sambora Dudzińskiego, który jeździ po niej dzwiękowiązałką. Buduje też Teatr Stodoła, który chciałby uruchomić w okresie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


Jan Kondrak

Autor, kompozytor i wykonawca piosenek.

Absolwent polonistyki w UMCS w Lublinie. Organizator i współorganizator wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. Ogród wiszący - Pieśniarze świata, spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z Pieśni.

Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie. Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i 14 razy go przeprowadził. Swoim doświadczeniem wspomaga świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono: utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w Austrii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii na Białorusi i Ukrainie.

Jarosław Wasik

Z wykształcenia aktor - wokalista i kulturoznawca, z zamiłowania autor tekstów i organizator imprez artystycznych. Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach, Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i Studia Doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Laureat koncertu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztynskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" - Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana).

Nagrał cztery autorskie płyty: "Nastroje", "Zielony z niebieskim", "Fabryka nastrojów" i "Nie dotykaj".

Od 2013 r. jest dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Jury Eliminacji Regionalnych 20. OFPA 2016

Warszawa 23.01.2016 współorganizator: Służewski Dom Kultury
  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Teresa Drozda
  • Magda Turowska
Gdańsk 24.01.2016 współorganizator: Gdański Archipelag Kultury
  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Waldemar Chyliński
  • Łukasz Majewski
Kraków 30.01.2016 współorganizator: Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki
  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Andrzej Zarycki
  • Waldemar Domański
Rybnik 31.01.2016 współorganizator: Fundacja EDF Polska
  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Maria Meyer
  • Iwona Loranc
Wrocław 06.02.2016 współorganizator Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście
  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Iwona Loranc
  • Natalia Lubrano
Zielona Góra 07.02.2016 współorganizator Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • Jan Kondrak - Przewodniczący Jury
  • Iwona Loranc
  • Natasza Smirnowa

Jury Konkursu Krajowego 20. OFPA 2016

  • Beata Fudalej,
  • Sambor Dudziński,
  • Jan Kondrak,
  • Ewa Kornecka,
  • Jarosław Wasik

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji PGE Energia Ciepła: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29