Wybierz interesujący Cię rok:

Prowadzenie koncertów 17. OFPA 2013

Bartłomiej Zgorzelski

Konferansjer koncertów z nurtu poezji śpiewanej i piosenki turystycznej, wielokrotnie prowadził główne koncerty na: Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi, Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Mikołajkach Folkowych w Lublinie, Muzycznej Zohylinie w Bukowinie Tatrzańskiej, OEPT BAKCYNALIA w Lublinie, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA w Głuchołazach, Śpiewankach Turystycznych w Muszynie, Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej i wielu innych wydarzeniach artystycznych. Związany z projektem „W górach jest wszystko co kocham…”, gdzie przez wiele lat pełnił honory konferansjera. Wielokrotnie juror w częściach konkursowych podczas ww. wydarzeń. Organizator imprez muzycznych i wydarzeń kulturalnych – kilkukrotnie zastępca dyrektora, a w roku 2006 wraz z Maciejem Mamulskim dyrektor OSPPT YAPA w Łodzi, twórca i dyrektor Śpiewanek Turystycznych w Muszynie, organizator łódzkiej edycji koncertów „W górach jest wszystko co kocham…”, pomysłodawca górskiej galerii sztuki nowoczesnej „Galeria 2750” w Muszynie-Złockiem. Prywatnie - miłośnik gór i podróży, przewodnik górski, w czasach studenckich aktywny członek SKPB Łódź, SKT PŁazik, Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, Telewizji Internetowej LODMAN w Łodzi. Autor audycji o turystyce górskiej „Góry w Łodzi na fali 88,8 MHz”, emitowanej w latach 2001-2007 na antenie SR Żak, autor licznych reportaży radiowych o tematyce górskiej oraz reportaży i materiałów filmowych dotyczących łódzkiego środowiska kulturalnego. Na co dzień inżynier-konstruktor budowlany, organizator i koordynator projektów i procesów inwestycyjnych w budownictwie.

fot. Małgorzata Lewandowska

Roman Czejarek

Polski dziennikarz, prezenter, publicysta, autor humorystycznych opowiadań, z wykształcenia inżynier elektryk. Prowadzący ,,Cztery pory roku” w Radiowej Jedynce i programu Studio TTV. Opracował i doprowadził do wydania serii płyt i kaset z przebojami Lata z Radiem, które zdobyły status  złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Prywatnie miłośnik dalekich podróży, akwarysta, zbieracz pocztówek ze Szczecina, książek o fortyfikacjach z początku XX wieku i płyt analogowych (jego kolekcja liczy kilka tysięcy krążków).

Więcej na www.czejarek.pl

Jan Poprawa

Publicysta, krytyk muzyczny. Znawca sztuki estradowej. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez wiele lat praktykujący muzyk, współpracownik  kwartetu Zbigniewa Seiferta (1965-1969), współzałożyciel i kontrabasista zespołów "Playing Family" (1965-1968), "Old Metropolitan Band" (1968-1970) i innych formacji jazzowych. Wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Krakowie. Z końcem lat 60. XX wieku rozpoczął trwającą do dziś działalność publicystyczną jako recenzent, eseista i felietonista „Studenta”, „Przekroju” i innych periodyków. Współtwórca i Redaktor Naczelny „Notesu Jazzowego”, „Suplementu” i „Piosenki”. Autor 23 książek, głównie poświęconych kulturze popularnej i sztuce estradowej. Prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich w Krakowie. Scenarzysta widowisk estradowych i spektakli teatralnych. Autor cyklicznych programów telewizyjnych, scenarzysta wielu koncertów realizowanych przez II Program TVP. Przez wiele lat członek kierownictwa TVP Kraków. Pomysłodawca i gospodarz "Salonu Literackiego Jana Poprawy", cyklu spotkań artystycznych pt. "Próba generalna" w Fundacji Starego Teatru, cyklu koncertów pt. "Trzynastu poetów" oraz wielu innych form upowszechniania kultury. Laureat Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury. Pedagog: wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie  i innych uczelni artystycznych a także studiów dziennikarskich (UJ i WSP w Krakowie), "warsztatów" dziennikarskich, muzycznych, estradowych i teatralnych w różnych miastach. Laureat i juror wielu konkursów i festiwali muzycznych, teatralnych, kabaretowych i literackich. Członek wielu rad artystycznych i programowych (m.in. Rady Programowej Polskiego Radia S.A. w Polsce.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji PGE Energia Ciepła: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29