Wybierz interesujący Cię rok:

Warsztaty 17. OFPA 2013

 

Beata Fudalej - interpretacja piosenki

Aktorka teatralna i filmowa. Wykładowca PWST w Krakowie.

Wybitna aktorka teatralna i filmowa tworząca niezapomniane kreacje. Znakomita interpretatorka piosenki artystycznej. Po ukończeniu PWST w Krakowie występowała w teatrach krakowskich: Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.  Obecnie występuje w Warszawie na deskach Teatru Narodowego m.in. w spektaklach: Duszyczka, Pożegnania, Natan Mędrzec. Zagrała także w filmach,m. in.: Plac Zbawiciela, Koniec wakacji, Wichry Fołymy. Pedagog krakowskiej PWST, prowadziła także warsztaty teatralne w Książu Wielkim w szkole im. Baduszkowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także warsztaty interpretacji piosenki (m.in. w Pęzinie).

Anna Branny - ćwiczenia wokalne

Aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, trener wokalny NVP.

Absolwentka specjalizacji wokalno-estradowej Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz filologii węgierskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka podyplomowej logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Współzałożyciel i członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej "Natural Voice Perfection". Od 2003 roku jest aktorką Teatru Bagatela w Krakowie, jej ważniejsze role to Chawa w "Skrzypku na dachu" (reż. Jan Szurmiej), Zosia w "Hulajgębie" (reż. Waldemar Śmigasiewicz), Kataryniarz w "Sztukmistrzu z Lublina" (reż. Jan Szurmiej), Marta w "Tajemniczym ogrodzie" (reż. Janusz Szydłowski) oraz rola w jednoosobowym spektaklu muzycznym "Do ciebie szłam… z Kabaretu Starszych Panów", w którym śpiewa piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik. Regularnie bierze udział w nagraniach słuchowisk jako lektor i wokalistka. Prowadzi zajęcia emisji głosu w PWST w Krakowie.

Jan Kondrak - dobór repertuaru

Autor, kompozytor i wykonawca piosenek.

Absolwent polonistyki w UMCS w Lublinie. Organizator i współorganizator wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. Ogród wiszący - Pieśniarze świata, spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z Pieśni.

Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie. Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i 14 razy go przeprowadził. Swoim doświadczeniem wspomaga świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono: utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w Austrii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii na Białorusi i Ukrainie.

Marta Stangel - kształtowanie wizerunku

Wizażystka. Specjalista w zakresie doradztwa personalnego i wizerunku scenicznego.

Z wykształcenia architekt. Uczennica Jane Anderson w szkole doradztwa personalnego i wizerunku, makijażu profesjonalnego uczyła się u Lindy Meredith. Współpracowała z Protocol School of Poland Ireny Kamińskiej. Obecnie współpracuje z Art-Play Studio Aktorskie Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. Prowadzi także doradztwo indywidualne w zakresie stylu.

Akompaniatorzy:

  • Jarosław Hanik – fortepian
  • Dariusz Szweda – fortepian
 

Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik - miejsce gdzie odbywały się Warsztaty Małej Akademii 17. OFPA 2013

Uczestnicy warsztatów 17. OFPA 2013:
Beata Fudalej (interpretacja piosenki), Anna Branny (ćwiczenia głosu) Paula Bartczak, Piotr Czekalski, Angelika Irauth, Anna Kaltbach, Martyna Kwolek, Alicja Piątek, Katarzyna Rajewska, Elwira Sibiga, Dominika Skoczylas, Katarzyna Wisiecka, Dariusz Szweda (akompaniator), Jarosław Hanik (akompaniator), Jadwiga Demczuk-Bronowska (organizator, dyrektor artystyczny OFPA)

 

Fotodokumentacja z Warsztatów 17. OFPA 2013

Zdjęcia: Sebastian Góra

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Jadwiga Demczuk-Bronowska, tel. 604 426 858, e-mail: ofpa.rybnik@gmail.com
Sekretariat Fundacji PGE Energia Ciepła: 32 42 10 300 lub 500 29 00 29