22 czerwca 2024

Protokół z posiedzenia Jury 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2016 w Rybniku – 20.02.2016 r.

Jury w składzie:

  • Beata Fudalej
  • Ewa Kornecka
  • Jan Kondrak – przewodniczący
  • Jarosław Wasik
  • Sambor Dudziński

Jury: Sambor Dudzinski, Beata Fudalej, Jan Kondrak, Ewa Kornecka, Jarosław Wasik

po wysłuchaniu w dniu 20 lutego 2016 r., 10 finalistów XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 
w Rybniku – postanowiło:

I nagrodę w wysokości 9 000,00 zł przyznać Izabeli Szafrańskiej z akompaniamentem Pawła Sokołowskiego.

I NAGRODA: Izabela Szafrańska

II nagrodę w wysokości 3 000,00 zł przyznać ex aequo: Bartoszowi Buławie / akompaniament Stanisław Rzepiela i Rafałowi Kozikowi / akompaniament Jarosław Hanik

II NAGRODA: Bartosz Buława

Cztery wyróżnienie równorzędne w wysokości 1000 zł przyznać:

  • Marcie Fitowskiej / akompaniament Łukasz Spoczyński
  • Paulinie Grochowskiej / akompaniament Jarosław Hanik
  • Karolinie Łopuch / akompaniament Maciej Czemplik
  • Kamilowi Owczarkowi / akompaniament własny
Wyróżnienie: Marta Fitowska
Wyróżnienie: Paulina Grochowska
Wyróżnienie: Karolina Łopuch
Wyróżnienie: Kamil Owczarek

Za akompaniament nagrodę w wysokości 2 x 500 zł otrzymują Jarosław Hanik i Paweł Sokołowski.

Akompaniator: Jarosław Hanik
Akompaniator: Paweł Sokołowski

Jury postanawia zakwalifikować

  • do 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2016 roku: Paulinę Grochowską, Bartosza Buławę, Rafała Kozika
  • do drugiego etapu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Kamila Owczarka.

Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w wysokości 2 000,00 zł przyznano Rafałowi Kozikowi.

Laureaci 20. OFPA 2016

Protokół z posiedzenia Jury 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2016 w Rybniku

Jury w składzie:

  • Ewa Kornecka
  • Jan Kondrak – przewodniczący
  • Jarosław Wasik
  • Sambor Dudziński

po wysłuchaniu 38 wykonawców w dniu 18 i 19 lutego postanowiło zakwalifikować do finału Konkursu Krajowego 20. OFPA 2016, który odbędzie się 20 lutego, następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

  • Bartosza Buławę
  • Martę Fitowską
  • Paulinę Grochowską
  • Rafała Kozika
  • Jacka Musiatowicza
  • Karolinę Łopuch
  • Kamila Owczarka
  • Emilię Rutkowską
  • Izabelę Szafrańską
  • Reginę Warską

Eliminacje Regionalne 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej odbywały się w Warszawie, Gdańsku, Rybniku, Krakowie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Jurorzy spośród osób biorących udział w eliminacjach nominowali do Konkursu Krajowego czterdziestu artystów którzy wystąpią 18 i 19 lutego podczas 20. OFPA w Rybniku.

Kolejność występów – Czwartek, 18 lutego 2016, od godz. 12.00


1. Paulina Kopeć
Rydułtowy
akompaniament własny


2. Agata Michta
Dąbrowa Górnicza
akompaniament Dariusz Szweda

3. Dawid Mik
Tarnów
akompaniament Filip Kot
4. Martyna Pogorzelczyk
Rybnik
akompaniament Adam Dzierżęga

5. Judyta Pisarczyk
Racibórz
akompaniament Marek Tutko
6. Magdalena Iwińska
Kraków
akompaniament Mateusz Pałka

7. Rafał Kozik
Rybnik
akompaniament Jarosław Hanik

8. Oliwia Nazimek
Kraków
akompaniament Walentyn Dubrowskij
9. Sara Paczyńska
Łękawica
akompaniament Bogumiła Kowalczyk

10. Emilia Rutkowska
Skomielna Czarna
akompaniament Walentyn Dubrowski
11. Regina Warska
Miechów
akompaniament Piotr Nowak
12. Zuzanna Wiśniewska
Toruń
akompaniament Radosław Salamończyk
*13. Kamil Szymański
Grabowica
akompaniament własny
14. Karolina Łopuch
Pieszyce
akompaniament Maciej Czemplik
15. Marcin Piotrowski
Wrocław
akompaniament własny
16. Weronika Maciejewska
Zielona Góra
akompaniament Krzysztof Mroziński
17. Karolina Hozer
Rybnik
akompaniament Patryk Szymborski
18. Grzegorz Grunwald
Dębska Kuźnia
akompaniament własny
19. Anna Pawlus–Szczypior
Rybnik
akompaniament Krzysztof Czeremużyński
20. Paulina Szatkowska
Oleśnica
akompaniament własny i w drugiej piosence Oskar Kolbert
21. Kamil Owczarek
Żory
akompaniament własny

* za Michała Wojtusika, który z przyczyn losowych zrezygnował, Jury zaprosiło Kamila Szymańskiego z listy „rezerwowej”.

Próby mikrofonowe możliwe są od godz. 10.00 do 12.00.

Zdjęcia: współorganizatorzy Eliminacji Regionalnych w Krakowie, Wrocławiu i Zielonej Góry, kilka prywatnych zdjęć od uczestników i Jadwiga Demczuk-Bronowska.

Zapraszamy do przeczytania Refleksji Jana Kondraka – przewodniczącego jury podczas wszystkich przesłuchań Eliminacji Regionalnych.

Kolejność występów – Piątek, 19 lutego 2016, od godz. 12.00

1. Paulina Statucka
Szamotuły
akompaniament własny
2. Agata Grześkiewicz
Olsztyn
akompaniament Michał Zawadzki
3. Paweł Izdebski
Wiązowna
akompaniament własny, w drugiej piosence Paweł Bogdanowicz
4. Zuzanna Moczek
Popów
akompaniament własny
5. Adam Szabat
Hrubieszów
akompaniament Waldemar Kondraciuk
6. Izabela Szafrańska
Białystok
akompaniament Paweł Sokołowski
7. Andrej Kotin
Zielona Góra
akompaniament własny
8. Karolina Dziąbkowska
Elbląg
akompaniament Marek Ewertowski
9. Marta Fitowska
Potęgowo
akompaniament Łukasz Spoczyński
10. Bartosz Buława
Bielsko Biała
akompaniament Stanisław Rzepiela
11. Anna Ciaszkiewicz
Gdynia
akompaniament własny
12. Paulina Grochowska
Łuków
akompaniament Michał Ciesielski
13. Marianna Ćwiąkała
Poznań
akompaniament Paweł Kosicki
14. Łukasz Jędrys
Olsztyn
akompaniament własny
15. Katarzyna Lassak
Zakopane
akompaniament własny
16. Dominik Mironiuk
Piotrków Trybunalski
akompaniament Aleksander Rycerz
17. Klaudia Lewandowska
Wrocław
akompaniament własny
18. Monika Kowalczyk
Świdnik
akompaniament własny
19. Jacek Musiatowicz
Radzyń Podlaski
akompaniament własny

Zdjęcia: współorganizatorzy Eliminacji Regionalnych w Krakowie, Wrocławiu i Zielonej Góry, kilka prywatnych zdjęć od uczestników i Jadwiga Demczuk-Bronowska.

Zapraszamy do przeczytania Refleksji Jana Kondraka – przewodniczącego jury podczas wszystkich przesłuchań Eliminacji Regionalnych.